Блог

Як аромат впливає на навчання

Все більше досліджень показують, що запахи можуть впливати на навчання, продуктивність і творчі здібності. Первинна реакція вашого мозку на будь-який аромат миттєва і несвідома. Запахи можуть викликати найрізноманітніші види поведінки, позитивні чи негативні, а також впливати на емоції та спогади. UA Philanthrop має понад 200 ароматів, наші експерти допоможуть підібрати той, що найкраще задовольнить ваші потреби в ароматизації кімнати.

У 2003 році психолог Марк Мосс з Університету Нортумбрії провів ряд когнітивних тестів. Він взяв аромат розмарину, який вважається збуджуючим та лаванди, яка заспокоює. Мосс виявив, що ті хто нюхав лаванду показали значно гірші результати в тестах на пам’ять та увагу, виконували завдання довше. З іншого боку, хто піддавався аромату розмарину впорались значно краще.

 

Можливо, не дивно, що запахи впливають на пам’ять, враховуючи, що нюхова частина мозку тісно пов’язана з гіпокампом, який займається навчанням. Але Мосс підозрював, що справа не тільки в цьому. Щоб вивчити фармакологічні ефекти аромату розмарину на організм, він взяв зразки крові добровольців, які тільки що пройшли когнітивні тести в кімнаті, наповненій цим запахом, і виявив, що у них в крові підвищений рівень речовини 1,8-цинеол. Попередні дослідження показали, що ця сполука має зв’язок з клітинами мозку, це може пояснити такий ефект.

 

Вплив аромату пiд час сну

 

Недавнє дослідження опубліковане в журналі Scientific ReportsTrusted Source, робить висновок, що якщо ми відчуємо аромат під час отримання нових знань, а потім поспимо поруч з джерелом того ж запаху, нам буде легше згадати нову інформацію пізніше. Автори підтверджують, що стратегічне використання ароматів під час навчання і під час сну може поліпшити результати іспиту – навіть за межами лабораторії.

 

В дослідженні 2017 року вчені представили учасникам експерименту певний запах, коли вони виконували навчальне завдання. Потім вони цей аромат подарували всім учасникам. Ті, хто відчув аромат під час повільного сну, показали кращі результати за тестами на пам’ять, ніж люди, вловили запах під час швидкого сну. Вони також досягли кращих результатів, ніж ті, кому вчені не представили запах спочатку.

Для іншого дослідження вчені набрали 54 учнів шестикласників в Німеччині. Вони попросили цих учасників тримати поруч з собою палички з ароматом троянд, поки вони вивчають англійську мову вдома. Через тиждень після того, як учні вперше ознайомилися зі словниковим запасом на уроці в школі, вони складали іспит. Вчені розділили студентів на чотири експериментальні групи: Група 1: Відсутність запаху. Група 2: Вплив аромату троянди під час навчання вдома і під час перевірки словникового запасу. Група 3: Вплив аромату троянди під час навчання вдома і щоночі, але не під час тесту. Група 4: Вплив аромату троянди під час навчання вдома, щоночі та під час тесту.

 

Учні показали значне збільшення успішності приблизно на 30%, якщо ароматичні палички використовувалися як під час навчання, так і під час сну. Хоча люди в групі 4 дійсно працювали трохи краще, ніж у групі 3, різниця не була статистично значущою. Тому вплив аромату під час сну є вирішальним фактором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *