Блог

Переваги синтетичного аромату

Ароматизацію почали використовувати ще у стародавньому Єгипті. У ті часи всі аромати були виготовлені з натуральних компонентів, олій. З розвитком хімічної промисловості з’явилась можливість створювати синтетичні аромати. Це значно розширило можливості фахівців, почали виготовляти аромати, які природним шляхом неможливо створити. Також це зробили аромати більш доступними, дешевшими у виготовленні.

Всі ми любимо, щоб нас оточував гарний аромат. Запах – найсильніше почуття, він найкраще запам’ятовується, підсвідомо впливає на емоції, здатен викликати ностальгію. Один подих свічки поверне вас в дитинство, коли на день народження задували свічку. Зазвичай ми не замислюємося про те, з чого вироблений аромат з ефірних олій або він синтетичний.
Що таке синтетичні аромати?
Перше, що потрібно зрозуміти – різницю між натуральним і синтетичним ароматом. Натуральний ароматизатор – це композиція з сировини, отриманого безпосередньо з природи, найчастіше з ефірних олій. Ефірні олії – це речовини, що зустрічаються в природі, містяться в різних частинах рослин – квітках, фруктах, листках, стеблах, корі, деревині або смолі.
Синтетичний аромат складається в основному зі штучних речовин або матеріалів створюються в лабораторіях. Більшість цих амальгам належати до класу речовин, відомих як нафтохімія. Синтетичні аромати часто діють набагато довше чим натуральні та, як правило, вони більш виражені, бо містять в собі потужні фіксатори. Вони допомагають збалансувати летючу природу деяких інгредієнтів, збільшуючи їх утриману здатність.
Мало хто знає, більше половини найпопулярніших ароматів – синтетичні. Найскладніші та стійкіші аромати, які можемо придбати, як правило, являються сумішшю того й іншого.
Існує три основних типи синтетичних ароматів.
Повна синтетика: Майже весь аромат походить від побічних продуктів нафти.
Напівсинтетика: Його можна створити з деяких синтетичних, природних або штучно змінених нот. Іноді воно походить від усіх трьох.
Природні ізоляти: аромат, розроблений із синтетичних та натуральних побічних продуктів.
Переваги синтетичного аромату
Здатність виготовити ширший різновид ароматичних нот
Виготовлення нот, яких немає в природі
Висока продуктивність
Масовість та доступність
Синтетичні аромати повторюють природні акорди, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Також синтетичні нотки здатні зберігатися довше завдяки фіксаторам. Наприклад, природні ноти мають середній термін зберігання 1-2 роки. Однак синтетичні парфуми можуть зберігатися до п’яти років. Закріплювачі надають ароматам підвищену життєву силу. Аромати не прокисають так швидко, як натуральні парфуми, і запахи в порівнянні з ними залишаються насиченішими та щільнішими. Наразі це переваги, яких природні парфуми досягти не можуть.
Практично будь-який сучасний аромат являє собою суміш натуральних інгредієнтів і штучно синтезованих. І другі нітрохи не гірше перших: це всього лише різні «барви» в руках парфумера. Більш того, вміст ефірної олії в деяких рослинах настільки мало, що виготовити його майже неможливо. До них відноситься, наприклад, конвалія: аромат цієї рослини для аромакомпозицій створюють виключно штучним шляхом.
Що стосується амбри, яка використовується як фіксатор запаху, то її використання сьогодні заборонено в країнах Євросоюзу, Австралії та США. Нині амбра, що являє собою речовину, схожу на віск, яка утворюється в травному тракті кашалотів, використовується тільки для приготування штучних ароматів або ж на маленьких фабриках сходу. Амбру не можна добути, крім як підібрати шматки, випадково викинуті морем, або зібрати у воді, — а раніше заради цього вбивали кашалотів.
Навіть аромати від приватних або нішевих марок, які позиціонують свою продукцію як натуральну, не можна назвати на 100 % такою. Хоч якийсь відсоток синтетичних компонентів, але є там — для підтримки стійкості або більш гармонійного звучання композиції.
Природні компоненти – не завжди корисні. Натуральні аромати, які зазвичай отримують з ефірних олій, можуть викликати роздратування шкіри, алергічну реакцію.
Також використання натуральних компонентів може чинити негативний вплив на природні екосистеми. Наприклад, індійське сандалове дерево знаходиться у червоній книзі і це лише один з багатьох популярних натуральних інгредієнтів. Для приготування 5 мл ефірної олії може знадобитися 10 000 троянд, а для однієї краплі рожевого Отто – 60 троянд. Крім використання природних ресурсів, повинна також враховувати прозорість глобальних ланцюжків постачань і права працівників – це всього лише два додаткових фактори, які роблять проблему ще більшою. Аромат не тільки пов’язаний з емоціями і пам’яттю, а й впливає на планету і наше здоров’я.
Синтетичні аромати – це високоефективні аромати, що складаються з синтетичних матеріалів. Палітра інгредієнтів обширна. Створювані нюхові враження нескінченні і можуть перенести вас з повсякденної реальності у світ фантазій. Кожен аромат налаштовується і створюється, щоб відповідати позиціонуванню вашого бренду і технічно відповідати формулі вашого продукту. Наші фахівці можуть розробити аромат, який з часом буде відрізнятися відмінними характеристиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *