Обмін і повернення

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» існує дві ситуації обміну або повернення придбаного товару:


1. У разі придбання товару неналежної якості:

Згідно ст.8 цього Закону при виявленні істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару, протягом гарантійного терміну споживач має право на заміну товару або повернення грошей.

Істотним недоліком, згідно п.12 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», вважається недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника, після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з таких ознак:

а) він взагалі не може бути усунутий;

б) на його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;

в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено в договорі.


При необхідності перевірки якості товару може бути проведена експертиза, в процесі якої встановлюється факт порушення споживачем гарантійних умов експлуатації товару. Відповідно до п.4 ст.17 Закону України «Про захист прав споживачів» експертиза організовується в триденний термін з дня одержання від споживача письмової згоди на проведення експертизи продукції. Якщо за підсумками проведення експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі товару споживачеві згодом порушення споживачем правил експлуатації, зберігання і транспортування, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов’язаний відшкодувати витрати на проведення експертизи.


Вимога споживача про заміну товару підлягає негайному задоволенню за його наявності, а в разі його відсутності – у двомісячний строк з моменту подання заяви. Якщо задовольнити вимогу у встановлений строк неможливо, то споживач має право на свій вибір вимагати заміни товару з недоліками на інший товар іншої марки (моделі) належної якості з відповідним перерахуванням ціни або повернення грошей. Вимоги споживача про повернення грошей підлягають задоволенню протягом семи днів. Розрахунок із споживачем у разі підвищення ціни на товар здійснюється враховуючи вартість товару на момент його покупки.


2. Придбання товару належної якості, але якщо товар  з якоїсь причини не підійшов покупцеві.

Згідно ст.9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право протягом 14 днів, замінити товар належної якості на аналогічний, якщо товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором або не може бути використаний за призначенням, але за умови якщо товар не використовувався і збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, заводська упаковка, документи.


Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право придбати будь-які інші товари, або одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або поміняти товар на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. При поверненні грошей розрахунки із споживачем проводяться виходячи з вартості товару на момент його покупки. Гроші повертаються протягом семи днів.


Вимоги споживача розглядаються лише після уточнення прізвища споживача і номера замовлення, повної комплектації товару, заводської упаковки, на якій є штрих код. Заміна товару або повернення грошей можлива тільки при дотриманні всіх умов і процедур.


Вам буде відмовлено в заміні товару або повернення грошей, якщо :

- товар, який не має суттєвих недоліків, не є новим, тобто був у використанні/випробовуванні; 

- з моменту придбання товару пройшло більше 14 днів;

- при перевірці якості товару виявлені ознаки стороннього втручання (розкриття, спроба використання);

- відсутній документ, що підтверджує факт купівлі товару або гарантійний талон, повна комплектація товару.


Звертаємо також Вашу увагу, що згідно з п.3 ст.4 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач зобов’язаний:

1) перед початком експлуатації товару уважно ознайомитися з правилами експлуатації, викладеними в наданій продавцем та/або виробником документації/інформації на товар;

2) у разі необхідності отримати роз’яснення умов та правил використання товару – до початку використання товару звернутися за роз’ясненнями до продавця;

3) користуватися товаром згідно з його цільовим призначенням та дотримуватися умов (вимог, норм, правил), встановлених виробником товару;

4) з метою запобігання негативних наслідків щодо використання товару дотримуватися передбачених виробником в товарі методів безпеки та передбачених інформацією на товарі та/або документації спеціальних правил, а в разі відсутності таких правил в документації – дотримуватися звичайних зрозумілих методів безпеки, встановлених для товарів такого роду.


Повернення і заміна товарів в різні міста України проводиться шляхом зворотного пересилання покупцем/споживачем товарів службами доставки, зокрема «Нова Пошта».


Зворотна відправка коштів здійснюється післяплатою. Поштова служба приймає на себе зобов’язання видати вантаж тільки після оплати одержувачем оголошеної цінності. Ця сума переводиться відправнику. Дана сума повинна відповідати вартості товару, що повертається. Перед відправкою товару покупець/споживач повинен зв’язатися з продавцем, обговорити умови відправки і визначити ім’я одержувача вантажу (представника продавця).


У разі коли причиною повернення або заміни стала неналежна якість товару, то оплату за зворотну пересилку бере на себе продавець.


Якщо ж придбаний товар був належної якості і покупець забрав його з пункту видачі Нової Пошти (не відмовився після огляду в пункті видачі), але товар з якоїсь причини не підійшов покупцеві/споживачеві протягом 14 днів з моменту отримання, то зворотну відправку, а також пересилання коштів за придбаний товар (післяплатою) здійснює покупець.

Цікавлять деталі пропозиції?

Напишіть нам

Цікавлять деталі пропозиції?

Напишіть нам

Замовити консультацію експерта
Онлайн курсы IT