Пошук фірмового аромату – це дуже важлива частина вашого бренду, адже це ваш сенсорний логотип. Люди відчувши лише тільки аромат зможуть сказати, що це ваш бренд
Ось кілька порад, як знайти свій фірмовий аромат:
- Ціль ароматизації
Бренд – це ціла філософія та відображення певних цінностей, аромат повинен цьому відповідати. Таким чином компанія отримує лояльність, любов клієнтів.
- Підвищення впізнаваності бренду і формування довгострокового іміджу. Запах надовго закріплюється в пам’яті, тому клієнт, одного разу або кілька разів відчув аромат бренду, неусвідомлено запам’ятає його і буде згадувати бренд в наступний раз, почувши цей запах.
- Підвищення лояльності та тривалості взаємодії з брендом.
- Стимулювання продажів і залучення нових клієнтів. Всім відомо, як запах їжі і свіжозвареної кави збуджує апетит, а значить стимулює продажі в кафе поблизу.
- Додаткове джерело доходу. Можна створити ароматизовану лінійку бренду.
- Яку емоцію потрібно викликати
Кожен аромат викликає певну емоцію. Одні створені для релаксу, заспокоєння. Інші навпаки додадуть енергії. Яка емоція вам потрібна?
Нюхова цибулина є частиною лімбічної системи головного мозку і безпосередньо пов’язана з амідалою і гіпокампом. Амігдала бере участь у формуванні емоцій і надає інформації емоційне забарвлення. Гіпокамп відповідає за пам’ять. У цій зоні мозку формується короткочасна пам’ять, яка потім перетворюється в довготривалу.
Нюх – одне з найбільш вразливих почуттів, які є у людини, тому що запахи впливають на уяву, емоції. Цитрусові аромати – створюють атмосферу доброзичливі, безконфліктності. Альдегідні аромати асоціюються з вишуканістю, незалежністю, своєрідністю. Пряні аромати – творчі, фантазійні. Солодкі ноти повернуть у дитинство та юність.
Запахи задіють нашу пам’ять. Нюх включається у дитини першим, випереджаючи зір і смак. Що вкрай важливо – запах впливає на прийняття рішень.
- Згадайте, що подобається
Один з ключових факторів у пошуку вашого фірмового аромату, подумайте про запахи, які вам вже подобаються. Наприклад, якщо вам подобається аромат саду, то вам підійдуть трав’яні нотки, такі як герань, гальбанум та звернення до вас, а також квіткові аромати.
Якщо вам згадується мала кількість ароматів, або жодний не припадає до душі, спробуйте щось інше. Один з найважливіших кроків у пошуку вашого фірмового аромату – це все понюхати. Чим більше Ароматів ви відчуваєте, тим більше вас приваблюють певні стилі, ноти.
Перш ніж робити покупки фірмового аромату, запишіть перелік ароматів, які вам вже подобаються, або тих нових, які вам сподобались.
Чи підходить аромат?
Після того як ви обрали аромакомпозицію, ось як визначити, чи підходить вона вам. Перш за все: вам подобається, як він пахне? По-друге, чи отримуєте ви багато компліментів з приводу нього? Якщо аромат подобається не тільки вам, але й іншим, то ви точно на правильному шляху.
Коли інші люди роблять коментарі на кшталт: «Я завжди згадую цей аромат, коли проходжу повз того самого місця, де вперше познайомився з вашим брендом” – це, безумовно, фірмовий аромат.
UA Philanthrop завжди дає вам можливість протестувати аромапродукти у вашому бізнесі. За цей час ви можете прислухатись до себе, чи подобається вам аромат, та, головне, можете запитати це у ваших клієнтів.